OPEN-TEALEAF WORKSHOP FOR TEACHERS IN ESTONIA

Kutsume teid osalema robootika koolitusel, kus kasutame haridusrobotit Robotont ja robotitarkvara ROS. Koolitus on suunatud Eesti üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele.

Robotont on avatud robotplatvorm, mille eesmärk on võimaldada robootika õppe- ja huvitegevuses järgmine tase (https://youtu.be/et6OyXkF4Zk). ROS (Robot Operating System) on vabavara, mis lihtsustab robotite integreerimist ja sisaldab valmisteeke robootikute töö lihtsustamiseks..

Koolitus toimub põimõppena, millest e-õppe osa algab juba 8. juunil ning kulmineerub koolituspäevaga 15. juunil. Koolituspäev toimub Tartu Ülikooli DELTA keskuses.

Kursuse läbinu oskab:

  1. kirjeldada robotite komponente (Robotondi näitel) ning ohutult käsitseda Robotonti;
  2. Robotonti juhtida nii mobiilsest seadmest kui ka arvuti käsurealt;
  3. kasutab ROSi ja arvuti käsurida, et käitada Robotondi demoprogramme õppetööks;
  4. programmeerida Robotondi liikumist programmeerimiskeeles Python.

Koolitus sobib kõigile, keda huvitab robootika. Varasem kokkupuude robootikaga pole oluline, aga koolituse raames avaneb võimalus lisaks roboti kasutamisele kirjutada ka lihtsamaid arvutiprogramme roboti liigutamiseks Koolituse kava on loodud paindlikuna, mistõttu ei ole eelnev programmeerimisoskus osalemise eelduseks – tegevust on nii neile, kel kogemust rohkem kui ka algajatele. Kogu koolituse vältel juhendavad õppureid Tartu Ülikoolis robootika ja ROSi õppejõud.

Koolituse läbinutele väljastatakse tunnistus.

Täpsem info kursuse kohta ja registreerimine toimub järgneval lingil:
https://www.is.ut.ee/pls/ois/tere.tulemast?viit=5389379 (registreerumise tähtaeg 5.juuni)

Koolitus on osalejatele tasuta. Koolitus toimub projekti OPEN-TeaLeaF raames, mida toetab EIT Manufacturing, kaasrahastab Euroopa Liit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *